+90 312 285 53 59


info@adamor.com.tr

1403 Cad. 10/5

Balgat/ANKARA

Seçim Sonuçlarını ADAMOR Bildi

Seçim Sonuçlarını ADAMOR Bildi

Bu tablo Türkiye genelinde güvenilir sonuç ortaya koymak için gösterilen objektif ve doğru yaklaşımın eseri.
Kurulan ittifaklarla birlikte Cumhuriyet tarihinin en zor seçim tahmini olarak görülen 31 Mart 2019 Mahalli İdareler seçimleri için ortaya koyduğumuz sonuçlar sağlam bilimsel yaklaşımın önemini bir kez daha ortaya koymaktadır.
AK Parti 15 büyükşehirde seçimi kazanırken CHP 11 büyükşehir yönetimini kazandı. MHP 1 büyükşehirde ipi göğüslerken seçim tarihimiz açısından önemli bir deneyimi yaşandı.
Cumhur İttifakı ve Millet İttifakı iki partili seçim sistemine ilişkin geçiş arzusunun ilk denemesi gibiydi... Önümüzdeki süreçte bu ittifak sisteminin sahada nasıl işleyeceğini yapacağımız araştırmalarla ortaya çıkartacağız.
Seçim yasaklarından dolayı kamuoyu ile paylaşmadığımız ancak tüm siyasi parti genel merkezlerine  ilettiğimiz ADAMOR Türkiye Endeksi ile ittifaklar sisteminin son derece zor tahmin zemininde oy oranlarını gerçeğe yakın bildik. 
ADAMOR Türkiye Endeksi’nin bu sonuçları, Türkiye genelinde İstatistiki Bölge Birimleri Sınıflandırması (İBBS) Düzey 2’de yer alan 26 ilde 2079 kişi ile yüz yüze gerçekleştirilen anketin verilerinden ortaya çıkartılmıştır.
2023 yılına kadar seçim yapılmayacak ancak ADAMOR olarak üç ayda bir Türkiye Endeksi Araştırma Dizisi ile ulusal ve yerel gündemin nabzını tutmaya devam edeceğiz.

Bize Katılın

Proje bazlı araştırmalarımızda ekibimizde yer almak ister misiniz?